Slide

Kurzy a program

Pro mladé (nejen) evangelíky
Strmilov v Jižních Čechách
30. 6 - 7. 7. 2024

Nabídka kurzů

Když se přihlašuješ na kemp, tak si vybíráš jeden ze 3 kurzů, kterýmu se budeš věnovat po celou dobu kempu. Níže nalezneš všechny kurzy popsány, co bude jejich náplní a jaký lektor má kurz na starost.

Slam poetry #

Lektor: Matěj Hladík

Finalista mistrovství ČR ve slamu. Freeskier, hispanista, rekreační kuchař, pokud někdo jiný umyje nádobí, a instruktor jógy na volné noze.

Myslíte si, že poezie je mrtvou disciplínou zesnulých podivínů, na jejichž zkamenělé podobizny můžete čas od času narazit v muzeích, na školních chodbách či pouličních piedestalech? Myslete znovu. Tento rychlokurz vám ukáže, že poezie může nabývat podob, o nichž jste možná nikdy dříve neslyšeli, a že se dokonce může jednat o skvělou zábavu. Slovy mistra oboru (ne, nejsem to já): „Slam vznikl jako reakce na recitační soutěže, autorská čtení a podobné satanistické seance,“ nepředstavujte si proto sentimentální rozjímání v houpacím křesle. Nopak! Na mém workshopu se naučíte, jak skloubit kreativní psaní a show, společně objevíme váš styl a vhodnou flow, a nakonec si na vlastní kůži vyzkoušíte i práci s publikem v rámci společné Slam Poetry exhibice.

Matěj Hladík - Letní kemp mládeže

Historický šerm #

Lektor: Jakub

Ahoj! Jmenuji se Kuba a věnuji se dobovému šermu již 20 let. Prošel jsem několika šermířskými školami a získal tak dostatečný přehled, abych nakonec zakotvil ve vlastním klubu Lanistae Liberi. V našem klubu primárně trénujeme Boloňskou šermířskou tradici, pocházející z 16. století z oblasti severní Itálie. Jedná se o bojovou školu šermu určenou k sebeobraně s použitím ostrého meče. Kromě meče zahrnuje také širokou škálu dalších zbraní, jako jsou kopí, obouruční meč nebo kombinace meče se štítem, pukléřem či dýkou. Kromě šermu jsem rozšiřoval své zkušenosti i v jiných bojových uměních. Několik let jsem se věnoval Aikidu, Bujinkanu a Systemě. Mimo ně se také zabývám sebeobranou s teleskopickým obuškem. Náš šermířský klub se kromě tréninku pravidelně účastní turnajů v historickém šermu (HEMA), kde se utkáváme se šermíři z celé Evropy.

Jakub Historický šerm - Letní kemp mládeže

Lektor: Václav

Ahoj, jmenuji se Václav a přicházím z Prahy. Momentálně končím střední školu a mířím do světa nebo na výšku. S šermem jsem začal ve třinácti letech, posledních pět let se mu věnuji sportovně. V našem klubu se zabýváme šermem podle Boloňské šermířské tradice z 16. století. Jde tedy o historický šerm, který je zároveň použitelný (nejen) pro sportovní souboj. Nezaměřujeme se jenom na meče ale i na další zbraně, jako je kopí, dýka, nebo meč a pěstní štít. Kurz je vhodný pro začátečníky, ale ani ostatní se neztratí. S sebou je potřeba pouze oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a můžete se v něm hýbat – nejčastěji sportovní.

Václav Historický šerm - Letní kemp mládeže

Muzikurz #

Lektor: Matouš Nečil

Jmenuji se Matouš Nečil, vyrostl jsem v Českých Budějovicích, je mi 20 let. Studuji na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Deset let jsem studoval klasickou kytaru na ZUŠ. Osm let jsem studoval hru na klavír, poté rok na varhany též v ZUŠ. Krom toho v rámci uskupení Consonare, ve kterém působím šest let, hraji na tahací pozoun a trochu na trumpetu. Neprofesionálně se věnuji skladatelství. Momentálně vyučuji hru na kytaru v DDM Jižní město.
Na kurzu budeme společně hrát a zpívat. Naučíme se, jak vytvořit doprovod k melodii, základní pravidla psaní hudby, a nakonec i zkusíme složit vlastní písně. Na kurz je dobré přinést nástroj, vůbec ale nezáleží na profesionalitě, vítáme i úplné začátečníky. Nehraješ-li na nástroj, určitě se můžeš připojit jako zpěvák, nebo se přiučit psaní hudby a textu k ní.

Matouš Nečil - Letní kemp mládeže

Bible na kempu

Biblický program

Protože se jedná o akci, kterou pořádá Českobratrská církev evangelická, mrzelo by nás, kdyby se z ní duchovní rozměr zcela vypařil. Takže vás přesvědčíme, že Bible není nuda a že farář umí být zábavný ? Ráno budeme začínat krátkým ztišením a před večeří se potkáme k zajímavému duchovnímu programu.

Biblický program - Letní kemp mládeže

Magadalena Horáková #

Jmenuji se Magdalena Horáková a farářkou jsem teprve pár měsíců. Od října 2023 farářuji ve sboru v Chrudimi, rok před tím jsem strávila na vikariátu v Pardubicích.
Mám ráda hudbu. Hraju na ukulele a čerstvě se učím i na kytaru. Taky mě baví objevovat nové kapely a interprety, kteří jsou nějak spojeni s vírou a křesťanstvím. Ráda maluju a tvořím a jsem totálně zažraná do fantasy a sci-fi. Moje sbírka fantasy knížek je dokonce mnohonásobně obsáhlejší než moje knihovna s teologickou literaturou, kterou potřebuju k práci.
Při čtení a práci s Biblí mě baví, že v ní neustále objevuji něco nového, čeho jsem si nikdy dřív nevšimla. Obzvlášť ráda mám příběhy biblických outsiderů – těch, o kterých se v kostele moc nemluví a na které se často zapomíná.
Na kurzu se s vámi budu potkávat na biblickém programu, ale těším se i na čas strávený s vámi a na společné rozhovory o víře, Bohu, nebo i třeba o vašich oblíbených knížkách.

Magadalena Horáková - Farář, biblický program

Programy na kempu

Workshopy

Odpoledne na kempu patří široké nabídce workshopů, ze kterých si každý na místě vybere, na co má zrovna chuť. Těšít se můžete třeba na sporty (fotbal, florbal, volejbal, plavání atd.), muzicírování, opravu auta, první pomoc, minigolf, film s diskuzí, cvrček.

Workshopy - Letní kemp mládeže

Večerní programy

Ani večer se nikdo nebude nudit. Čeká nás bojovka po městě, promítání filmu s diskuzí, muzicírování, čajovna, deskovky nebo beseda se zajímavým hostem.

Večerní programy - Letní kemp mládeže

Přesunout se na začátek